10 Mayıs 2016 Salı

Nascita Kendinden Yapışkanlı Takma Tırnak - Metalik
@nascita_tr IG hesabından çok güzel bir hediye gelmişti. Tabii ki ben yeni kullanabildim.


Önce önyargılıydım evet kabul ediyorum, çünkü ne kadar kırılgan yumuşak tırnaklarım olsa da takma tırnaklara hiç bir hevesim olmadı. Çünkü yapıştırması sökmesi bir bela. O da yetmez gibi birde söktükten sonraki yapıştırıcı kalıntıları tam bir işkence. Tırnağa verdiği zarardan bahsetmiyorum bile. Benim tırnağımdan çok psikolojime zarar veriyorlardı.
Bunun kendinden yapışkanlı olma durumu ise başka bir önyargı doğurdu bende. Sticker gibi birşey nasıl tırnağı tutacak? Kullanırken pat pat tırnaklar düşecek mi? Çıkarırken zorlanacakmıyım ? gibi gibi gibi sorular..
Ama hiçbiri olmadı :D
Uygun tırnağı seçtim, tırnaktaki ince jelatini çıkarıp temiz ve base coatlı tırnağıma yerleştirdim. Biraz baskı uyguladım ve ta daaaaa ^^ gerçekten kuvvetli birşekilde yapıştı. Halbuki ben öylesine denemek için yapıştırmıştım ve bu kadar iyi yapışacağını düşünmedim. Günlük işlerimi yaparken de hemen dökülür sanmıştım. Yaklaşık 2 saat kullandım. Her yarım saatte bir baskı uygulanması gerekiyor yalnız onu hatırlatayım.. Ve 2 saat sonunda kendi isteğimle çıkardım.
Çıkarması da pek kolay. Ilık suyun içinde 10 dk bekletmem yeterli oldu. Hiç zorlanmadım çıkması için.
Ve en önemlisi tırnağımda yapıştırıcı kalınıtısı kalmadı. Pürüzsüz bişekilde base coatım duruyordu ^^
Takma tırnak kullananlara kullanmak isteyenlere tavsiye ederim :) Hele kendinden yapışkanlı ve desenli tırnaklar gibisi yok :)
Bir aşağıdaki fotoğrafta da küt-oval törpülenmiş hali var. Benim el yapıma yuvarlak uygun değil diye çıkarmadan önce törpüledim. Kağıt Törpüyle çok kolay törpülenebiliyor :)

İyi, Sağlıklı ve Bakımlı Günler ^^


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder